Directory

DepartmentDepartment Head
Academic Team
Administration Kevin Myers
Adult Education Susan Feltz
After School Coalition
All Staff
Alumni
Art Club
Asian Culture Club
Assessment Center
Assistant Principal
Athletics Troy Parola
Attendance
AVID Melissa Schaefer
Band
Best Buddies Maureen Baker
Black Student Union
Board of Education
Book Club Rebecca Plaza
Boys Baseball Randall Lerner
Boys Basketball Matthew Badgley
Boys Cross Country Kurt Rutz
Boys Football
Boys Golf Todd Parola
Boys Gymnastics Jesse Piland
Boys Lacrosse
Boys Soccer Ernie Billittier
Boys Swimming Rahul Sethna
Boys Tennis Shelley Majewski
Boys Track Kurt Rutz
Boys Volleyball George Dressen
Boys Water Polo Russell Gates
Boys Wrestling Craig Stocker
Broadcast Team Kent Meister
Business Incubator
Business Office Andrew Searle
Byte Club
Career and Technical Education Anthony Kroll
CCRC Andrea Rusk
Change My Lifestyle Club
Cheerleading
Chess Club
Chief of Staff Shane McCreery
Choir Department
Coexist Leah Kolcz
Color Guard
Communications Peter Gill
Dance Melissa Schaefer
Dean's Office
Director of Curriculum Stacey Gorman
Distinguished Alumni
Diversity Club Blair Winter
DOORS
Driver Education Justin Hart
Economics Team Andrew Hirshman
ELL/Bilingual Diane Covert
English Diane Covert
FBLA Chris Hoster
Fellowship of Christian Athletes Paul Franzen
Fine Arts
French Club
Freshman Class Advisor Julie Ellingsen
Gaming Club James Ku
Girls Basketball Gregory Dorgan
Girls Cross Country Carsyn Rodriguez
Girls Golf
Girls Gymnastics Jesse Piland
Girls Lacrosse Caroline Gully
Girls Soccer Ernie Billittier
GIrls Softball Heather Ryan
Girls Swimming Rahul Sethna
Girls Tennis Shelley Majewski
Girls Track Kurt Rutz
Girls Volleyball George Dressen
Girls Water Polo MIke Vukovics
Guidance Tom Buenik
Human Resources Shane McCreery
Instructional Aide
Interact
Junior Class Advisor Brittany Bray
Link Crew
Literacy Center Diane Covert
Long Term Substitute
Main Office
Maintenance Kevin Quinn
Math Randall Lerner
Math Lab Randall Lerner
Math Team Randall Lerner
Media Center Rebecca Plaza
Mock Trial Team
Model UN
Mudycares Jamie DiCarlo
National Honor Society Jennifer Fallon
Nurse Stevee Libert
Operation Click Michael Dayton
Orchesis
Parent Liason Sol Cabachuela
Pep Band
Philosophy Club
Poetry Slam Team Jim Drier
Police Liaison
PowerSchool Administrator Sheri Drost
Principal Anthony Kroll
Prom Dave Whitson
Psychologist
Public Information Director
Puertas
Quest Food Services
Reading Specialist Diane Covert
Recycling
Registrar Mary Bledea
Registration Victoria Alex
Robotics Team Aaron Dame
SADD Ryan Buck
SALT Troy Parola
Schuler Scholar Program
Science David Greenwood
Security
Senior Class Advisor
Show Choir Cory Thompson
Social Studies Christopher Lagioia
Sophomore Class Advisor Patrick Gaughan
Sound, Lights and Sound FX Cory Thompson
Spanish Club
Special Education Jamie DiCarlo
Student Leadership Calaeb Haire
Student Support Teams Tom Buenik
Student Teacher
Summer Reading Diane Covert
Superintendent Kevin Myers
System of Support
Technology Office Daniel Crowe
Temas Latinos Aracely Lawrence
The Mustang School Newspaper Michelle Didzbalis
Theatre Jonathan Meier
Transition Michelle Bank
Triathlon Club
Universidad de Padres
Visual Arts
Voices
Wellness Justin Hart
Winter Guard
World Languages Christopher Lagioia